24 gru Brak komentarzy admin Bez kategorii , ,

Jachty motorowe różnią się między sobą m. in. typem, modelem oraz rodzajem silnika. Nie są one wykonywane seryjnie, więc ich wybór jest trochę bardziej złożony niż w przypadku np. tradycyjnego samochodu.
Na początku warto zastanowić się do czego służyć będzie motorówka. Typ to najważniejsze kryterium w momencie podejmowania decyzji. Na rynku oferowane są modele otwartopokładowe, kabinówki, łodzie do wędkowania, barki oraz RIB-y.

Motorówki typu open wykorzystywane są do dziennej zabawy na wodzie. Są bezkonkurencyjne w przypadku pływania rekreacyjnego. Są odpowiednie jednak do korzystania jedynie przy dobrej pogodzie, choć niektóre dostępne modele posiadają także niewielkich rozmiarów kabinę, w której można znaleźć schowek podczas niesprzyjającej pogody na przykład w czasie opadów deszczu. Jachtów motorowych tego typu jest bez wątpienia najwięcej. Mogą one mieć konstrukcję drewnianą, aluminiową lub wykonaną z laminatów. Zazwyczaj posiadają silniki zaburtowe, rzadziej stacjonarne.

Kolejny rodzaj to kabinówki, są dedykowane dla osób, które cenią sobie komfort. Są właściwe dla całych rodzin, gdyż w razie kiepskiej pogody posiadają schronienie. Na rynku dostępne są także specjalne łodzie przeznaczone do połowów. Są stabilne i ekonomiczne w eksploatacji.