24 gru Brak komentarzy admin Bez kategorii , ,

Aby sterować łódź motorową niezbędne są należyte zdolności, gdyż sterowanie nie jest łatwe i znacznie różni się od jazdy autem. Kto więc twierdzi, że będzie w stanie popłynąć bez przygotowania, jest w ogromnym błędzie.
Wśród jednostek znajdziemy jacht motorowy Coral Sport Cruiser i Coral Hard Top. Obydwie motorówki są nowe i posiadają pośród oprzyrządowania między innymi: dwie alkowy, przestronny kokpit oraz kuchenkę mikrofalową. Wydzierżawiając motorówkę mamy pewność, że ma aktualną polisę OC i NNW dla wszystkich osób podróżujących.

SeaVenti to dzierżawa jachtów na Zatoce Puckiej i Zatoce Gdańskiej. Wśród oferty są także jachty motorowe. Wszystkie proponowane jednostki mają pokoje do spania, przybudówkę kuchenną oraz sanitariat. Są zatem doskonale przystosowane do wielodniowych eskapad morskich. Proponowane są dzierżawy tygodniowe i weekendowe. Cena za tydzień wypożyczenia podobna jest do opłaty tygodniowego pobytu pary, w okresie wypoczynku, w jednym z miast wypoczynkowych w Polsce.

Za wydzierżawienie łodzi nad Bałtykiem, trzeba we wszystkich marinach opłacić podobny koszt, w zależności od tego, czy płyniemy ze skipperem, czy mamy wymagane dokumenty. Nie jest to tani metoda spędzania wakacji, chociaż z pewnością warto wybrać go w zastępstwie opalania się na plaży.

Łodzie silnikowe nie tylko nad morzem
Jeśli masz ochotę spróbować własnych sił, w kierowaniu łodzią silnikową, musisz zdobyć potrzebne uprawnienia sternika motorowodnego. Nie musisz jednak pływać tylko na morzu . Możesz z powodzeniem wyczarterować łódź i pływać na Zalewie Zegrzyńskim lub na Mazurskich jeziorach.

Nad Zalewem Zegrzyńskim wyczarterujesz jacht motorowy Weekend i Nexsus, a także jachty wędkarskie. Czarter łodzi Weekend pozwoli podziwianie uroku zalewu i tutejszej natury. Możesz również sprawdzić swoje zdolności w warunkach bez fal. Na jachcie znajdują się 3 łożka dwuosobowe. Za wydzierżawienie na dobę trzeba zapłacić ok. 400 zł, niemniej w koszt nie wlicza się paliwo. Cena liczona razem z paliwem dotyczy wyłącznie tygodniowych i dłuższych czarterów. Wszystkie łodzie posiadają ubezpieczenie AC OC i NW pasażerów. Za nadpłatą mamy szansę wzięcia na pokład zwierzę.

Przed rejsem jest możliwość zrobienia szkolenia obsługi jachtu. Najęcie szypra to dodatkowy koszt. Co warto podkreślić na jachty są potrzebne tutaj pozwolenia. jachty motorowe mają silniki o małej mocy.

Jedynie na łódź silnikową Smartfisher wymagane są uprawnienia, gdyż jednostka ta dysponuje silnikiem kilkakrotnie większej mocy. Jest aczkolwiek model tej samej łodzi z silnikiem o małej mocy, dzięki czemu można łowić bez uprawnień sternika.

Przykładowy koszt wynajmu łodzi wynosi ok. 800 zł za dobę. W ofercie odnajdziemy typy jachtów motorowych o niezwykle interesującym wyglądzie.

O czym należy pamiętać korzystając z łodzi
Nie można wchodzić w obcasach na pokład, ażeby nie zniszczyć drewna. Każdy podróż morska pozwala poznać nieznane oblicze morza. Rezerwacji jachtów jest możliwość dokonać przez telefonicznie lub przez internet. Musimy wyłącznie oznaczyć termin wyczarterowania. Natychmiast otrzymamy odpowiedź. Przed odpłynięciem należy poznać zasady bezpieczeństwa. Każda łódź na swoim wyposażeniu posiada apteczkę ratunkową oraz radiotelefon, który jest do dyspozycji skippera.