10 paź Brak komentarzy admin Bez kategorii , ,

Pojezierze Mazurskie to rejon, który zachwyca każdego, kto tam trafi. Ci, którzy dotąd tam nie wypoczywali, powinni jednak tak zaplanować wakacje na Mazurach, by zwiedzić jak najwięcej i zobaczyć najbardziej atrakcyjne miejsca. Aby nie było to problemem, należy zdecydować się na noclegi w miejscu, z którego wszędzie będzie blisko.

Gdzie nocować na Mazurach?

Aby fajnie spędzić wakacje na Mazurach, nie tracąc czasu i pieniędzy na dojazdy w atrakcyjne miejsca, noclegi warto zaplanować bardzo rozsądnie. Dlaczego? Dojazd w atrakcyjne miejsca kosztuje sporo czasu i pieniędzy. Nie bez znaczenia jest też to, że na Mazurach wiele dróg, to drogi wąskie, kręte i dość zniszczone, jeździ się nimi dość trudno, rozsądnie jest się zatrzymać w miejscu, z którego jest wszędzie w miarę blisko. Jednym z miast, w których warto się zatrzymać jest Giżycko.

Giżycko to takie centrum Mazur. Można spędzać wakacje nie ruszając się z tego miasta, ciesząc się czystymi i potężnymi jeziorami, można też pojeździć po okolicy. Z Giżycka w atrakcyjnie turystycznie miejsca nie ma dalej niż kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów. Podobnie jest, jeśli znajdziemy hotel w Mikołajkach. Jeśli jednak chcemy nieco więcej spokoju, ciekawym miejscem, w którym warto rozejrzeć się za noclegiem jest niewielkie miasto Ryn.

Ryn jest idealnym miejscem na wypoczynek z wielu powodów. Nie ma tam takiego nasilenia ruchu turystycznego jak w Giżycku czy w Mikołajkach, noclegi są tańsze niż w innych miastach i miejscowościach, a z miasta jest wszędzie bardzo blisko. Giżycko, Kętrzyn, Mrągowo, Święta Lipka, Wilczy Szaniec – bez względu na to, gdzie zdecydujemy się z Rynu wyjechać, do pokonania zawsze będzie około dwudziestu kilometrów. Samo miasteczko jest miejscem, w którym pomimo jego niewielkiej wielkości nie jest nudno. Dwa jeziora, czyste plaże, możliwość wypożyczenia żaglówek czy motorówek, baza hotelowa i gastronomiczna, zachwycający zamek w którym znajduje się jedno z lepszych SPA na Mazurach to tylko kilka z wielu zalet Rynu. Na miejscu każdy turysta znajdzie ich o wiele więcej. Warto także wspomnieć, że na mniejszym jeziorze w Rynie nie ma możliwości żeglowania, zrzutu zanieczyszczeń, dlatego zachwyca czystością wody

Podsumowując.

Giżycko czy Kętrzyn to miejscowości znane choćby ze słyszenia. Ryn jest mniej znany, a może stanowić doskonałe miejsce wypoczynku i świetną bazę wypadową w inne rejony Mazur. Z Rynu samochodem można dojechać wszędzie i będzie to łatwe i przyjemne. Osoby decydujące się na żeglowanie, z Rynu mogą wypłynąć i dotrzeć bez problemu na inne jeziora. Miasteczko więc można tylko polecić. Warto odwiedzić je choć raz i przekonać się, że pozornie senne, mniej atrakcyjne, jest fajnym miejscem, w którym można wypocząć, nie płacąc za nocleg czy hotel tak dużych pieniędzy jak w innych miastach Mazur. W Rynie można też niedrogo kupić działkę, zdecydować się na postawienie choć małego domku i w kolejne wakacje nie martwić się o noclegi, po prostu wracać do siebie. Warto poznać Ryn i jego okolice. To rejony, które można pokochać.