Jeśli masz chęć wypłynąć w wyprawę morską i poznać z odmiennej strony morze, możesz wydzierżawić jacht żaglowy w Kołobrzegu lub Świnoujściu. Odpowiednie umiejscowienie portów w Kołobrzegu i Świnoujściu umożliwia na oglądanie przy sposobności rejsu „One way” np. wyspy Bornholm i przycumowanie w tamtym porcie. Zobaczymy odrobinę Dani i wrócimy do portu. W Świnoujściu, z kolei, mamy sposobność przycumować na wyspie, należącej do Niemiec.
Baltica Yachts&Charter stacjonuje w marinach w Gdyni, Świnoujściu i Kołobrzegu.

W Marinie Kołobrzeg odnajdziemy odmienne modele jachtów sterowniczych Cobra, Delphia, Sun Odyssey a także Bavaria Cruiser. Cobra i Delphia to jachty stworzone przez sławnego polskiego projektanta jachtów żaglowych. Cobra ma 10 koi, w 4 kabinach i dwie łazienki.

Usługa „wolna koja” umożliwia, po wyczarterowaniu, odszukać brakującą załogę, na podróż morską.
System grzania wody pozwala na korzystanie z ciepłej wody, nawet poza portem, zatem nie musimy zawijać do brzegu.
Jeśli dopiero rozpoczyna się przygodę z żeglarstwem, wypada najpierw zdobyć potrzebną praktykę morską i certyfikat, o odbyciu stażu morskiego. Taki dokument niezbędny jest, aby ubiegać się o stopnie żeglarskie. Praktykę żeglarską jest sposobność odbyć w czasie rejsu All Inclusive, pod pieczą doświadczonego sternika. Taki wyprawa jest świetną formą spędzenia urlopu aktywnie, przy jednoczesnym pozyskaniu nowych zdolności. Wyprawa po Bałtyku zaczyna się w Marinie Gdynia, a kończy w Porcie jachtowym Kołobrzeg.

Wydzierżawianie jachtów żaglowych dostępne jest, kiedy ma się odpowiednie uprawnienia. W tym celu należy przejść kursy teoretyczne i praktyczne. Są dwa typy szkoleń: na jachtowego sternika morskiego oraz żeglarza jachtowego. Elementarne jest kurs na żeglarza jachtowego, które ma się sposobność przejść po skończeniu 14 roku życia. Na kursie, młody żeglarz, nauczy się użytecznej obsługi żagli jachtu. Nauka jazdy pod żaglami jest wymagana, aby bezpiecznie kierować jachtem, z tego powodu żeglarz morski opanowuje stawiania w dryf, czy podejścia do człowieka w wodzie. Przedsiębiorstwa rezydujące w Szczecinie wydzierżawiają również łodzie żaglowe w marnie w Świnoujściu. Proponują między innymi, jachty Bawaria, Bawaria 32 oraz Carter 30. To obszerne jachty morskie, o luksusowym ekwipunku, na których niczego nam nie braknie. Bawaria 32 pomieści 6-osobową załogę. Pośród ekwipunku odnajdziemy prosty sprzęt AGD, dzięki któremu przyrządzimy smaczny posiłek, czy zaparzymy herbatę. Na jednostce znajdują się pontony ratunkowe i kapoki. Bawaria 39 zmieści nawet 8 osób, albowiem tyle posiada koi do spania. Na każdym jachcie znajdują się nagrzewnice elektryczne i gniazdka elektryczne, dzięki czemu naładujemy telefon. Łączność ze światem zapewnia nam system GPS. Koszt czarteru jachtu wynosi w przybliżeniu od 4000 zł na tydzień do 10000 zł za wydzierżawienie największych łodzi żaglowych, w zależności od czarteru, w określonych porach. Możemy także wypożyczyć skippera.

Nieistotne, czy posiadamy certyfikat żeglarski, czy jesteśmy początkującymi, przygoda pod żaglami będzie dla nas niesamowitym przeżyciem. Warto wypożyczyć łódź żaglową w Świnoujściu lub Kołobrzegu i móc dopłynąć w wybrane miejsce, uzgodnione z przedsiębiorstwem. Obserwowanie widoków i morskich zwierząt na pewno będzie dla nas radością.