Chcąc wyczarterować łodzie motorowe, możemy skierować się do Zatoki Gdańskiej. Znajdziemy typy łodzi silnikowych, o bardzo pożądanym wyglądzie. Czarterując jacht trzeba pamiętać, aby na pokład nie wchodzić w platformach. Do ogólnego akcesorium jachtu należą: sypialnia z komfortowymi materacami, drabina do wychodzenia z morza, pomieszczenie WC, komplet do zakotwiczania, fotel kokpitowy, materace do opalania na dziobie, natrysk rufowy, umywalka kokpitowa z kranem, kompleksowe sprzęty ratunkowe, radio z głośnikami w kokpicie. łodzie silnikowe sportowe można czarterować tylko z ekipą skipperską.

Wśród łodzi silnikowych w Zatoce Gdańskiej, można wydzierżawić jachty modelu Viper, Coral, Smartboat, Crunchi i Princess. Łódź silnikowa rodzaju Coral to przestronny jacht, który w ekwipunku posiada dodatkowo echosondę i GPS. Do dyspozycji użytkownika są także dwie sypialnie. Jest to łódź silnikowa, która jest ekskluzywna i można ją wypożyczyć z uprawnieniem motorowodnego sternika morskiego. Crunchi to łódź motorowa, o oryginalnym designie, na której z powodzeniem znajdzie miejsce siedem osób. Na łodzi pomieściły się dwie sypialnie i jadalnia. Podnajem tego jachtu jest dość kosztowny, jednak za luksus powinno się płacić. Za wydzierżawienie tej łodzi silnikowej na jedną dobę zapłacimy 14000 zł, razem ze szyprem.

Wszystkie łodzie silnikowe są ekskluzywne i jest to z pewnością odpoczynek dla bardzo majętnych, za kilka tysięcy. Z pewnością, są to jednak pamiętne przeżycia. Proponowane kierunki, pozwalają na zwiedzenie całej zatoki i podziwianie nieujarzmionej natury. Pakiet „One way” daje możliwość zapłynąć w wybrane na własną rękę miejsce, skonsultowane z obsługą. Podróż morska da możliwość poznać tajemnicze oblicze Bałtyku.

Rezerwacji jachtów na sezon, można dokonywać przez telefon lub za pośrednictwem sieci internetowej. Musimy jedynie oznaczyć datę wynajmu, podać swój adres adres poczty elektronicznej i numer telefonu, wybrać jacht i nadesłać zgłoszenie. Bez zbędnej zwłoki otrzymamy odpowiedź, czy termin jest osiągalny i potwierdzenie zamówienia.

Łodzie można wypożyczać bez skippera. Jeśli nie jest to bardzo duży jacht, to wartość nie będzie kolosalna. Jeśli ma się patent sternika, można jacht wyczarterować w pożądanej cenie.

Wartość łodzi silnikowej ze skipperem jest dwukrotnie większa. Jeśli więc chce się pływać jachtem motorowym po Bałtyku, należy zdobyć konieczne uprawnienia. Wtedy za siedmiodniowy rejs po Bałtyku nie zapłacimy, jak za pobyt za granicą.

Powinno się pamiętać, że jacht poruszając się po linii prostej zmienia tor jazdy pod wpływem mocy wiatru, prądów morskich. Wpływ na łódź ma także poruszanie się ludzi w czasie wyprawy. Wszystkich obowiązkowych procedur, takich jak zawijanie do portu, odcumowywanie czy przycumowanie, uczy szyper. Przed odpłynięciem ze kapitanem należy poznać również wszystkie ważne zasady bezpieczeństwa. W kajucie mieści się wszystko czego potrzeba, można nawet podładować bez problemu telefon. W razie nieprzewidzianych zdarzeń i w celu śledzenia pogody do użytku jest także radiotelefon. Każdy łódź posiada niezbędne wyposażenie ratunkowe.

Wypożyczanie jachtów na Bałtyku, mimo znaczącej wartości jest bardzo popularne. Jachty są w bardzo dobrym stanie technicznym, gdyż są w większości są nowe i zostały wytworzone w Polsce.