24 gru Brak komentarzy admin Bez kategorii , ,

Jeśli na żagle, to tylko na Mazury. Tam odczujesz prawdziwy wiatr we włosach, musisz jednak przejść wymagane szkolenie, aby móc prowadzić jednostkę żaglową. Dzięki kursie na żeglarza jachtowego oraz szypra jachtowego. Jednostki żaglowe są niezwykle pojemne i mogą z sukcesem pomieścić dwie rodziny, gdyż niektóre z nich są nawet 10- osobowe. Frajda ze manewrowania i postawienia żagla jest ogromna. Tego typu emocji nie można odczuć płynąc łodzią silnikową.

Maxus należy do luksusowych jachtów żaglowych, który posiada aż 10 koi. Do tego wszystko jest doskonale zaaranżowane w drewnie. Sprzęt rtv i agd sprzyjają długiemu żeglowaniu bez powinności zawijania do mariny jachtowej. Wynajem jachtów żaglowych dostępny jest przez cały sezon. Za wypożyczenie trzeba ponieść koszt od 100 zł wzwyż za dobę żeglarską. W sezonie (miesiącach letnich) cena dochodzi do 300-400 zł za dzień, przy najmniej okazałych jednostkach żaglowych. Za czarter najbardziej okazałych jednostek pływających należy wydać nawet 1000 zł.

Jeśli chcesz podarować komuś bliskiemu kolejne zabawy na czas wyprawy masz sposobność wykupienia bukietu kwiatów, czy butelki z niespodzianką. Ponadto na pokład możesz zabrać ze sobą psa, za następną zapłatą. On też może przeżyć przygodę na żaglach i dzielić ten czas wspólnie z tobą. Jachty stacjonują m. in. w porcie w Węgorzewie.

Żeglowanie na Mazurach to uciecha dla całej rodziny. Jeśli masz dokument sternika, masz sposobność zabrać rodzinę na wakacje, a jeśli jesteś niedoświadczony skorzystać z usług szypra. Niepodważalnie urokliwe widoki akwenów i fauny będą dla was źródłem relaksu i sprawią, że wypoczynek będzie naprawdę taki jak zaplanowałeś. Także obok Giżycka odnajdziesz marinę jachtową, gdzie możesz wydzierżawić jacht żaglowy na czas wakacji. Z pośród dostępnych jednostek masz możliwość wybrać czarter jachtu Tes 32 Dreamer, który jest wymarzonym środkiem żeglugi dla większej załogi. Ma aż trzy ryglowane kabiny, WC chemiczne, ogrzewaną wodę, ogrzewanie. Dzięki kompletowi naczyń i sztućców oraz lodówce i sprzętowi agd, można być samowystarczalnym i nie trzeba korzystać z jadłodajni. Czas na jachcie żaglowym może umilić nam ponadto radio i telewizor, choć przy tego typu widokach nikt raczej z tego nie skorzysta. Są oczywiście wszystkie środki ratunkowe, a jednostka żaglowa posiada wszystkie wymagane ubezpieczenia. Za wydzierżawienie jachtu żaglowego, w zależności od momentu sezonu wydamy od 300-450 zł za dzień. Najmy dla studentów, rodzin, a ponadto dwutygodniowe są objęte promocjami. Kiedy czarterujemy więcej niż jeden jacht żaglowy możemy oczekiwać na obniżkę do 5%. Wnętrze jednostki żaglowej jest gustownie i wykonane w drewnie. Na jednostkach żaglowych masz sposobność naładować swój telefon komórkowy, i tym samym być nieprzerwanym kontakcie z lądem. Wzór do kładzenia masztu, umożliwi obsługi i kładzenia jednej osobie. Dodatkowo w ekwipunku jachtu żaglowego masz 50 litrów wody pitnej. Następnym luksusem, jaki odnajdziesz na łodzi jest prysznic w kokpicie.

Kierunki swojej podróży masz możliwość ustalać sam, w porozumieniu z firmą wypożyczającą jednostkę żaglową. Poznasz, dzięki temu obce Ci oblicza jezior Mazurskich. Wykorzystasz swój wypoczynek na relaks i aktywność. Jacht żaglowy ze skipperem to gwarancja bezpieczeństwa i wymóg, jeśli nie masz stosownych uprawnień.