18 lut Brak komentarzy Redakcja Bez kategorii

Błękitna woda i złociste piaszczyste plaże to wizja, która bardzo często pojawia się w głowie, na myśl o wakacyjnym wypoczynku. Poszukując idealnego kierunku podróży, warto wziąć pod uwagę Bałkany. To właśnie tam coraz chętniej podróżują wszyscy spragnieni letnich atrakcji turyści. Poza Chorwacją czy Czarnogórą doskonałym miejscem do wypoczynku może okazać się Albania. Dlaczego warto właśnie tam się wybrać?

Gdzie najlepiej polecieć do Albanii?

Albania to kraj, który pozwoli wszystkim podróżującym poczuć się, niczym na egzotycznej wyspie. Zachęcająca do plażowania pogoda oraz niesamowite krajobrazy z pewnością na długo zostaną w pamięci. Gdzie jednak konkretnie dobrze jest pojechać?

  • Shengji. To idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy cenią sobie nie tylko dostęp do morza, ale także bliskość natury, zielenie i pagórki. To także jedno z ulubionych miejsc do spędzania wolnego czasu wśród Albańczyków, dlatego wyjazd w trakcie sezonu może nie być dobrym rozwiązaniem dla każdego.
  • Spille. To miejsce na wczasy w Albanii dla nieco mniej spragnionych tłumów i atrakcji takich jak chociażby kluby. Spokojne plaże, na których bez wątpienia będzie można wypocząć sprawią za to, że wakacyjny wypoczynek będzie bardzo regenerujący.
  • Durres. Miejsce z ciekawą historią. Niedaleko portu można zobaczyć ruiny zamku, który przez setki lat był nie do zdobycia, niestety trzęsienie ziemi sprawiło, że musiał przejść rekonstrukcję. Zwiedzając, warto także zobaczyć amfiteatr, który mógł pomieścić 20 tysięcy widzów. Durres to dość chaotyczne i głośne miejsce, w którym ciężko będzie znaleźć przestrzeń wolną od turystów czy leżaków. Nocą za to świetnie będą się tam bawić wszyscy, którzy lubią imprezować.
  • Riwiera Albańska. Długa piaszczysta plaża z dala od kurortów, a także piękna przyroda, wioski oraz widoki niczym z bajki. Riwiera to zdecydowanie doskonałe miejsce na wakacyjny wypoczynek.

Jak podróżować po Albanii?

Podczas wakacji w Albanii warto przygotować się na to, że jedyna forma komunikacji, jaka będzie tam dostępna to autobusy oraz busy. Odważniejsi podróżnicy mogą także spróbować autostopu, gdyż taka forma przemieszczania się między miejscowościami jest tam bardzo popularna. Każdy, kto ma ochotę może również zdecydować się na to, aby wypożyczyć samochód.

Najlepsze atrakcje w Albanii- co warto zobaczyć?

Poszukując przygód podczas wakacji na Bałkanach można udać się do stolicy Albanii- Triany. To miasto tętniące życiem, pełne pięknych budynków z czasów osmańskich. Można tam odwiedzić różnego rodzaju muzea i galerie sztuki, a także XVIII-wieczny meczet Et’hem Bey. Po dniu pełnym wrażeń dobrze jest wybrać się na przejażdżkę kolejką linową, która prowadzi na górę Dajti.

Berat. Mówiąc o jednym z najpiękniejszych miejsc na Bałkanach, zdecydowanie nie sposób pominąć właśnie tego. Miasto tysiąca okien robi naprawdę imponujące wrażenie i zdecydowanie na długo pozostanie w pamięci. Usytuowane blisko siebie domki na wzgórzu to wizytówka tej pięknej miejscowości. Warto wiedzieć, że Berat, w 2008 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Półwysep Rodonit. Miejsce, gdzie można będzie podziwiać piękno albańskiej przyrody, a także odpocząć na piaszczystej plaży. Uda się tam również dobrze zjeść oraz zobaczyć zabytkowe świątynie oraz twierdze.

Droga widokowa SH20. Będzie to doskonała atrakcja zwłaszcza dla podróżujących przez Albanię motorem. Ponad 60 km krętych dróg zapewni mnóstwo wrażeń wszystkim, którzy będą mieli okazje nimi przejechać.

Błękitne oko. Maleńkie błękitne jezioro, leżące w górach. Warto je zobaczyć, gdyż kolor wody, jaka się w nim znajduje jest naprawdę imponujący. To atrakcja, która przyciąga całą masę turystów.