26 lis Brak komentarzy admin Bez kategorii , ,

Wakacje spędzane pod żaglami to coraz częstsza forma wakacyjnego wypoczynku. Dedykowana jest ona osobom w każdym wieku – żeglować mogą zarówno małe dzieci jak i osoby dorosłe. Z myślą o młodzieży organizowane są obozy żeglarskie. Z kolei osoby pragnące spędzić na żaglówce wakacje z rodziną mogą wyczarterować jacht w dowolnej lokalizacji.

Jaką łódkę wyczarterować żeby rejs rodzinny zaliczał się do udanych?
Pragnąc zapewnić jak największy komfort swojej rodzinie należy pokusić się o wynajęcie łódki, na której znajdują się przynajmniej dwie oddzielne koje. Da to poczucie prywatności zarówno pociechom jak i rodzicom, jak również przyczyni się do odpoczynku w przypadku sytuacji stresowych. Zanim podpisze się umowę trzeba sprawdzić stan wyposażenia jachtu, upewniając się, że znajduje się na nim wszystko, co będzie niezbędne podczas rejsu. Ze względów bezpieczeństwa dobrze jest wynająć żaglówkę, która posiada system dodatkowych zabezpieczeń przed zatonięciem. Należy w tym względzie zasięgnąć rady specjalisty.

Jaki kierunek warto wybrać na rodzinne wakacje?
Rozważając to, w jakie miejsce pojechać z najbliższymi na wypoczynek, trzeba wziąć pod rozwagę kilka bardzo ważnych kwestii. Najważniejszą z nich musi być budżet jaki można wyłożyć na wspólne wczasy. Jeżeli finanse rodziny są bardzo ograniczone, to najbardziej korzystnym wyjściem będą wczasy zorganizowane w kraju. Na terenie Polski jest przynajmniej kilka rewelacyjnie urządzonych ośrodków żeglarskich. Do najpopularniejszych z nich z całą pewnością zaliczają się przystanie zlokalizowane na Mazurach oraz takie miejsca jak Jezioro Solińskie czy Jezioro Żywieckie. Rodziny, które dysponują nieco większą ilością gotówki mogą wybrać się na wakacje za granicę. Najbardziej popularnymi kierunkami zagranicznych rejsów są Włochy oraz Chorwacja. Wybierając tamte okolice zyskuje się przekonanie, że trafi się na ładną pogodę, co niekoniecznie może mieć miejsce w Polsce. W jakim czasie w naszym kraju jest sezon żeglarski? Za początek sezonu żeglarskiego w naszym kraju uznaje się weekend majowy, chociaż coraz częściej można spotkać się z tym, że łódki na jeziorach pojawiają się już w drugiej połowie kwietnia. Żeglowanie trwa tak długo, jak tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne. Ostatnich śmiałków można spotkać na jeziorach nawet w październiku. Za granicą, zwłaszcza w cieplejszych państwach, sezon żeglarski trwa znacznie dłużej, są nawet takie rejony, w których żeglować można w ciągu całego roku.

Plusy rodzinnych wakacji pod żaglami
Każdy wyjazd spędzony w gronie rodziny to czas niezapomniany, pełen niesamowitych przeżyć i pozytywnych odczuć. Jednak wspólne żeglowanie jest w stanie niezapomnianych chwil przynieść o wiele więcej niż na przykład wylegiwanie się na plaży. Prowadzenie jachtu wymaga współpracy, przez co można pogłębiać rodzinne więzy. Ponadto przez cały rejs przebywa się w jednym miejscu, co sprzyja rozmowom i wymienianiu poglądów, na co przeważnie nie znajduje się czasu w ciągu roku. Wakacje na łódce mogą mieć również ogromną wartość edukacyjną, zwłaszcza dla maluchów. Jest to wyśmienity czas na to aby nauczyć dzieci odpowiedzialności oraz umiejętności przewidywania zmian pogody. Trzeba nie zapominać o tym, że wyprawa na żagle będzie niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny.